5 טיפים להירדמות טובה בלילה

שינה טובה היא חלק חשוב בחיי היומיום שלנו. כולנו יודעים כמה זה חשוב אבל עדיין יש אנשים שלא דואגים לשינה שלהם. ההשפעות של שינה טובה מותירות את חותמן בהיבטים רבים בחיינו. החל מהרגשתנו והביצועים ועד מה שאנו אוכלים ושותים, לשעות שאנו מבלים במיטה בכל לילה יש השפעה רבה על חיי היום יום שלנו.

שינה חיונית לבריאות טובה ולרווחה. אולם שינה מספקת הופכת לבעיה נפוצה יותר עבור אנשים רבים. התוצאה יכולה להיות בעיות קלות כגון עייפות או איטיות לתוצאות חמורות יותר כולל דיכאון ומחלות לב וכלי דם.

להלן חמישה טיפים לשינה טובה:

1. לישון בחדר חשוך

למרות שזה עשוי להיות מפתה לישון בחדר מואר, מומחי שינה ממליצים על חדר שינה חשוך לשינה טובה.

על פי מחקר, אנשים שישנים בחדר חשוך סובלים פחות מנדודי שינה, ישנים עמוק יותר ומתעוררים מרגישים יותר רעננים. חדרי שינה כהים גם גורמים לאנשים להרגיש נינוחים ורגועים יותר.

חדר חשוך אינו עוסק רק בחסימת קרני השמש אלא בחיתוך כל אור מלאכותי מגאדג'טים כגון מחשבים, טלוויזיות, טלפונים וטאבלטים. האור הכחול הנפלט ממכשירים אלה מדכא את ייצור המלטונין האחראי לוויסות מחזור השינה שלנו.

2. שמור על טמפרטורת חדר השינה שלך סביב 16-22 מעלות צלזיוס לשינה טובה.

הטמפרטורה של חדר השינה שלך יכולה להשפיע מאוד על איכות השינה שלך. למשל, אם החדר חם או קר מדי אז זה יכול להגביר את הקושי להירדם. זה גם קשה לישון כאשר הטמפרטורה בחדר גבוהה או נמוכה מדי, מכיוון שהיא יכולה לגרום לך להזיע במהלך הלילה ולהרגיש אפילו חם יותר במהלך היום. הדבר עשוי להשפיע לרעה על רמת הפרודוקטיביות שלך.

3. הימנעו מאכילה לפני השינה

עיכול הוא תהליך הדורש אנרגיה רבה. אם אתם אוכלים ארוחה גדולה לפני השינה, הגוף ישתמש באנרגיה זו כדי לעכל את המזון במקום לייצר מלטונין, שהוא הורמון המסייע לוויסות דפוסי השינה.

אנשים רבים חושבים שאכילה לפני השינה היא התנהגות בריאה, אך במציאות זה יכול להוביל לעלייה במשקל.

מסתבר שהגוף מעבד מזון אחר לאחר האכילה. הבטן מתרוקנת בקצב איטי יותר, מה שמגדיל את הסיכוי לעלות במשקל. גופך ימשיך לפעול לעיכול המזון שאכלת שעות לאחר שאכלת אותו. המשמעות היא שחילוף החומרים שלך יהיה נמוך יותר בזמן שאתה ישן והגוף שלך לא ישרוף קלוריות ביעילות בזמן שאתה ישן.

4. וודא שהמזרן שלך נוח

מזרן הוא אחת הרכישות החשובות ביותר שתבצעו עבור ביתכם. הוא יגדיר את הנוחות, איכות השינה והבריאות שלך. עם כל כך הרבה סוגים של מזרונים בשוק, זה יכול להיות קשה לבחור ביניהם. חברות המזרנים רוצות שהמוצרים שלהן יבלטו על מנת למשוך את תשומת ליבכם. אבל, זה נעשה לעתים קרובות עם סיסמאות שיווק קליטות שלא תמיד מדויקות. להלן מספר נקודות שכדאי לזכור בעת בחירת מזרן:

– דרגת הקושי או הרכות של המזרן

– הגנה על המזרן מפני לחות

– בידוד תנועה – תנועה של אחד מבני הזוג לא תזעזע את צדו האחר של המזרן ולא תפריע לבן הזוג השני.

5. הגבל את השימוש באלקטרוניקה לפני השינה

אנשים רבים משתמשים במכשירים אלקטרוניים לפני השינה, מה שמוביל לשיבוש השעונים הביולוגיים שלהם.

אנשי מקצוע בתחום הבריאות ממליצים לאנשים לא להשתמש באלקטרוניקה במשך שעה לפני השינה.

מכשירים אלקטרוניים פולטים אור כחול המחקה את אור השמש הטבעי, ומשבש את קצב היממה שלנו. הם גם מעלים את קצב הלב המהיר ולחץ הדם שיכול לגרום לחרדה ולהשפיע על מצב הרוח שלנו.

חשוב לנו לוודא שאנו ישנים מספיק כדי להיות פרודוקטיביים במהלך היום!

לסיכום: שינה היא אחד ההיבטים החשובים ביותר בחיינו. זה יכול להשפיע על מצב הרוח שלנו, על ביצועי העבודה ואפילו על הבריאות הגופנית שלנו.

דר אבירם

דר אבירם

דר אבירם, נושם וחי אינטרנט, אוהב לכתוב, אוהב את פיקסל (הכלב) ואוהב לטייל איתו בטבע. חוף הים הוא המקום המועדף.